Skąd pieniądze na biznes | Blog o biznesie i finansach
Napisany przez admin dnia Apr 11, 2015
Skąd pieniądze na biznes

Skąd pieniądze na biznes

Można mieć najbardziej doskonałe pomysł na prowadzenie biznesu, ale bez odpowiedniego dofinansowania nie mamy szansy na jego realizację. Powstaje więc pytanie, skąd wziąć pieniądze na wprowadzenie biznesowych propozycji w życie? Oczywiście idealną jest sytuacja, kiedy sami zgromadziliśmy kapitał, a potem go wykorzystujemy, by zrealizować marzenia. W ten sposób na przykład robią niektórzy ludzie, którzy wyjeżdżają za granicę, tam przez pewien czas pracują, wracają i budują biznes. Jest to jednak propozycja dla cierpliwych i wytrwałych. Inny pomysł to spieniężenie dotychczasowego majątku, na przykład sprzedanie jakiś nieruchomości, może mieszkania. Pieniądze zawsze można też pożyczyć. Na pewno początkujący biznesmeni mają małe szanse na pożyczkę z banku. Zresztą jest to opcja dość droga. Lepiej na przykład pożyczyć pieniądze od najbliższej rodziny lub znajomych.
Zawsze jednak dobrze jest w takim przypadku spisać konkretną umowę, z terminem spłaty. Wiele osób ma też możliwość skorzystania z dofinansowania unijnego.

Tagi wpisu: , .
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>